fbpx
Menu
0
Košík 0
1. apríla 2020 | Odporúčania |

Ako ostať pozitívne naladený aj v čase koronavírusu

Tak, ako je ľudské telo veľmi dômyselná a odolná schránka, tak je aj ľudská myseľ veľmi hlboké a mocné médium, o ktoré sa môžeme oprieť. Je to o to viac aktuálne v období súčasnej pandémie. Pozitívne myslenie dokáže zázraky. V niekoľkých bodoch si povieme prečo.

imunita koronavírus somdoma pozitívne myslenie

Na súčasnú situáciu môžeme mať akýkoľvek názor, je však rozumné pristupovať k nej zodpovedne. Prečo? Pre istotu. Resp., prečo nie?

Mnohí z nás, dokonca ani tí starší, niečo obdobné nezažili. Pred približne sto rokmi nás síce na celom svete trápila tzv. “Španielska chrípka”, a proti jej dôsledkom je súčasný koronavírus len “nevinný soplík”, avšak nikdy nevieme, ako sa ďalej vyvinie. Preto je na mieste pokoj a pokora.

Každý deň počúvame o nových nakazených pacientoch, o rekordnom počte obetí v iných krajinách. Ovláda nás strach.

Aby sme prípadné ochorenie zvládli, imunita je základ. Nemusíme (nemôžeme) sa spoliehať, že my neochorieme. V opačnom prípade by to bol totiž šok, ktorý nás môže negatívne ovplyvniť. Lebo aj mnohí odborníci, nielen samozvaní motivátori, hovoria o tom, že naše vlastné pozitívne nastavenie významne vplýva na našu IMUNITU.

Ako na to? Povedzme si niekoľko tipov a príkladov:

  1. Usmejme sa vedome niekoľkokrát za deň. Už ste niekedy skúšali, čo urobí v danom negatívnom momente mechanické zdvihnutie kútikov úst a uvoľnenie mimických svalov na čele? Zrazu akoby od Vás odchádzali starosti – v menšej alebo väčšej miere.
  2. Obmedzte prístup k sociálnym médiám a správam len na jedno obdobie v dni, aj to v rozsahu niekoľko desiatok minút. Je potrebné udržiavať si prehľad o situácii, vedieť nové odporučenia, predpisy a dôležité zmeny. Avšak “rýpať” sa vo všemožných analýzach počtu nakazených, úmrtí a spojených rizikách nám v skutočnosti nepomôže lepšie prečkať epidémiu.
  3. Užívajte si prítomnosť Vašich blízkych, s ktorými ste v “domácom uzavretí”. Napíšte si, alebo len prejdite v mysli aspoň tri momenty, za ktoré ste vďační a rozprávajte sa o nich.
  4. Nájdite si čas vychutnať si “kávu”. Teraz máte viac času na spoločné rozhovory a celkové spomalenie. Keď obdobie koronavírusu uplynie, budete z týchto chvíľ určite čerpať. Ak je to v bezpečnej miere možné spojiť s pobytom na čerstvom vzduchu (kľudne na balkóne), bude to výborné.
  5. Zacvičte si. Čokoľvek. Udržujte si kondíciu alebo sa jej začnite pomaly venovať. Aj 10 minút je lepších ako nič. Najmä, ak sa onedlho obzriete a zistíte, že prešli dva týždne.
  6. Začnite sa venovať aspoň jednej činnosti, ktorú ste už dlho plánovali. Stačí jedna. Prílišna ambicióznosť môže nakoniec viesť k tomu, že nezačnete s ničím. Čo to môže byť? Vyskúšajte nové recepty, prečítajte zamýšľanú knihu alebo umyte okná. Tá posledná činnosť nepôsobí romanticky, ale na konci dňa budete so sebou spokojní, a to je pozitívne.
  7. Ozvite sa “starým známym” – ako spoločnú tému komunikácie odporúčame odmedziť súčasné dianie do maximálnej možnej miery.
  8. Prečítajte si zopár vtipov. Odporúčame to na rozveselenie, nie preto že by sme brali aktuálnu situáciu na ľahkú váhu.

Mohlo by sa Vám páčiť

Sme presvedčení, že aj tieto články budú pre vás rovnako zaujímavé.

Snow photo created by wirestock - www.freepik.com
5. januára 2021 | Zaujímavosti | AVE NATURA

Wim Hofova metóda ako otužovanie duše

Predstavte si, že reštartujete počítač. Ten zabzučí a nachvíľu je božské ticho. Vtedy sa mu vypínajú všetky funkcie, aby po zapnutí išli nanovo a načisto. Niečo podobné sa deje, keď vstúpime do chladnej vody. Naše telo a myseľ sa vypnú.

7. apríla 2021 | Zdravie |

AKO ZLEPŠIŤ SVOJE TRÁVENIE.

Dobré trávenie nezávisí len od stravy. Čo jeme, ale aj ako a kde to jeme, s kým a kedy a ako sa pri tom cítime. Kvalitu nášho trávenia ovplyvňuje veľa faktorov a prečo je dôležité sa o ňom rozprávať? Pretože až 80% imunity je v našich črevách.

22. apríla 2020 | Zaujímavosti | AVE NATURA

Aký význam má kurkuma v zložení našich výrobkov?

Okrem toho, že sa táto bioaktívna látka nachádza v zložení niektorých našich výrobkov, patrí medzi obľúbené domáce suroviny nielen v kuchyni ale aj v prípade preventívnej liečby bežných ochorení.